Volkswagen Golf Variant Alltrack debiutuje

Nowy Volkswagen Golf Variant Alltrack wkracza do polskich salonów. Ile przyjdzie zapłacić kierowcom za podstawową wersję tego pojazdu?

volkswagen-golf-variant-alltrack_24169428Volkswagen sukcesywnie rozszerza swoją gamę modelową. Tym razem, do polskiej oferty niemieckiego koncernu trafia Volkswagen Golf Variant Alltrack, czyli rodzinne auto kompaktowe. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, przydomek „Alltrack” oznacza napęd na wszystkie cztery koła, niezależnie od wersji wyposażeniowej auta. Napęd będzie przenoszony za pośrednictwem sprzęgła Haldex piątej generacji.

Jakie wersje napędowe zasilą nowego Volkswagena Golfa Variant Alltrack? Tutaj kierowcy otrzymają do wyboru cztery silniki. Wśród nich znajdzie się jeden motor benzynowy – 1.8 TSI, który będzie w stanie generować 180 KM mocy oraz aż trzy wysokoprężne jednostki napędowe – najsłabszy z nich, o pojemności 1.6 litra będzie charakteryzować się 110 KM mocy, a oprócz tego, niemiecki koncern wyposażył swój nowy samochód w 2 silniki o pojemności 2-litrów, które będą w stanie generować w zależności od wybranej wersji 150 lub 184 KM mocy.

Volkswagen Golf Variant Alltrack w podstawowej wersji, z 6-biegową, manualną przekładnią będzie kosztować 107 190 PLN.