Volkswagen Golf GTE Sport będzie niezwykle oszczędny

Sportowe samochody zazwyczaj charakteryzują się potężnymi osiągami, bez zwracania uwagi na wyniki spalania. Inaczej jest w przypadku nowego Volkswagena Golfa GTE Sport, który oprócz wysokiej prędkości maksymalnej i szybkiego przyspieszenia będzie mógł pochwalić się nadzwyczajną oszczędnością paliwa.

vw-golf-gte-sport-konceptNiebagatelny wynik rzędu zaledwie 2 litrów spalanej benzyny na każde pokonane 100 kilometrów możliwe będzie dzięki zastosowaniu napędu hybrydowego. Podstawową jednostkę napędową samochodu stanowić będzie benzynowy silnik o pojemności 1,6 TSI, który jest w stanie generować aż 300 KM mocy. Jest to identyczna jednostka napędowa, jaka została w przeszłości zastosowana w Volkswagenie Polo R WRC. Nowy, sportowy Golf wspierany będzie dwoma elektrycznymi motorami, przez co samochód będzie osiągał łączną moc rzędu 400 KM mocy, przy aż 670 Nm momentu obrotowego.

Niestety, zaprezentowany podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie Volkswagen Golf GTE Sport jest pojazdem koncepcyjnym, który nie ma zbyt dużych szans na trafienie do produkcji seryjnej. Gdyby jednak Niemcy kiedykolwiek zdecydowali się na rozpoczęcie sprzedaży tego pojazdu, to auto charakteryzowałoby się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 4,3 sekundy, a maksymalna prędkość wyniosłaby 280 km/h. Niezwykle ciekawie prezentują się wyniki dotyczące spalania auta – przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego pojazd charakteryzowałby się zasięgiem wynoszącym 50 kilometrów, a średnie spalanie wg danych producenta wynosiłoby zaledwie 2 litry / 100 km.