Volkswagen Golf GTI otrzyma 265 KM mocy

Volkswagen Golf GTI Clubsport ma trafić do europejskich salonów już w przyszłym roku, w związku z 40. urodzinami modelu. To właśnie z tej okazji, niemiecki koncern postanowił przygotować tę specjalną odmianę samochodu – czym będzie się charakteryzowała?

vw-golf-gti-clubsportVolkswagen Golf GTI Clubsport będzie w niewielkim stopniu odbiegać od zaprezentowanej już jakiś czas temu wersji GTI Performance. Nowa odmiana auta będzie charakteryzowała się zwiększoną mocą silnika (o ok. 35% w porównaniu do wersji pierwotnej) przez co wyniesie aż 265 KM. To doskonała wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy poszukują jeszcze większych wrażeń z jazdy.

265 KM mocy sprawia, że będzie to najmocniejszy, seryjnie produkowany Volkswagen Golf z oznaczeniem GTI w historii. Niezwykle ciekawą opcją będzie funkcja „boost”, która sprawi, że czasowa moc maksymalna samochodu może dodatkowo wzrosnąć o 10%.

Samochód zostanie wyposażony w liczne dodatki, które będą miały na celu podkreślenie wyjątkowości auta oraz jubileuszu modelu. Wśród nich będziemy mogli znaleźć m.in. całkiem przebudowany przedni zderzak, progi, a także wyjątkowo atrakcyjny spoiler, zamontowany w tylnej części pojazdu. Dodatki te nie mają na celu wyłącznie podkreślenia wizualnych atutów samochodu, ale dodatkowo bezpośrednio przekładają się na jeszcze lepsze właściwości jezdne samochodu, a także mają wpływ na poprawę osiągów nowego Golfa.
Samochód ma trafić do europejskich salonów w 2016 roku.