Volkswagen Golf GTE zadebiutuje w Poznaniu

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu, które odbędą się w dniach 9-12 kwietnia, niemiecki koncern zaprezentuje Volkswagena Golfa w odmianie GTE.

volkswagen-golf-gteVolkswagen Golf GTE to samochód hybrydowy typu plug-in. Ten kompaktowy pojazd będzie charakteryzował się wyglądem znanym już z innych odmian Volkswagena Golfa – m.in. GTI oraz GTD. Różnica będzie jednak dość zauważalna, zwłaszcza pod maską, gdzie oprócz tradycyjnego silnika spalinowego zagości także dodatkowa, elektryczna jednostka napędowa. Hybrydowa odmiana Volkswagena Golfa o oznaczeniu GTE będzie w stanie pokonywać nawet 940 km przy jednym tankowaniu, jednak zasięg ten przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego spadnie do 50 km.

Podstawowy silnik w Volkswagenie Golfie GTE stanowić będzie benzynowa jednostka napędowa o oznaczeniu TSI i pojemności 1,4 litra, który będzie w stanie generować 150 KM mocy. Silnik ten, jak już wspominaliśmy wspomagany będzie poprzez elektryczną jednostkę napędową, generującą 102 KM, a łączna moc całego układu wyniesie 204 KM. Jak przełoży się to na osiągi pojazdu? Otóż nowy Volkswagen Golf GTE będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 7,6 sekundy, a prędkość maksymalna auta wyniesie 222 km/h.