Volkswagen e-Golf trafia do niemieckiej policji

Do gamy pojazdów niemieckiej policji dołączył Volkswagen e-Golf. Samochód nie charakteryzuje się wybitnymi osiągami, przez co wykorzystywany będzie do patrolów.

volkswagen-e-golf-policjaVolkswagen e-Golf to elektryczna odmiana tradycyjnego Golfa. Samochód został specjalnie dostosowany do wymagań niemieckiej policji. Pomimo teoretycznie słabszych osiągów, auto wg zapewnień ma doskonale radzić sobie z pracą w prewencji. Auto zostało dodatkowo wyposażone w LED-ową sygnalizację świetlną, sygnalizatory dźwiękowe oraz nowoczesne radio. Oprócz tego, e-Golf został specjalnie przystosowany od strony kolorystycznej do służby w niemieckiej policji.

Największą zaletą Volkswagena e-Golfa jest niskie zużycie energii, na poziomie 12,7 kWh / 100 km. Samochód zasilany jest za pośrednictwem silnika elektrycznego o mocy 85 kW / 115 KM, który umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 10,4 sekundy. Maksymalny zasięg Volkswagena e-Golfa wynosi, w zależności od trasy i obciążenia od 130 do nawet 190 kilometrów.