Volkswagen Golf Alltrack zadebiutuje w Paryżu

W najbliższych dniach rozpocznie się Salon Samochodowy w Paryżu, na którym aż hucznie będzie od licznych, światowych premier. Wśród nich znalazł się także Volkswagen Golf Alltrack.

volkswagen-golf-alltrackNiemiecki koncern motoryzacyjny przyzwyczaił nas do tworzenia uterenowionych wersji tradycyjnych samochodów osobowych w nadwoziu kombi. Na przykładzie Volkswagena, odmiany te otrzymują przydomki „Alltrack”. Tym razem, wybór padł na jeden z dwóch najpopularniejszych modeli obok Passata – Volkswagena Golfa. Auto do salonów ma trafić już w pierwszej połowie przyszłego roku, a jego oficjalna premiera odbędzie się za kilka dni – na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu.

Samochód będzie charakteryzował się napędem na wszystkie cztery koła, który przez niemiecki koncern został nazwany jako 4Motion. Oprócz tego zawieszenie auta zostanie podwyższone o 20 mm, co pozwoli na lepsze prowadzenie pojazdu w terenie. Volkswagen Golf Alltrack wyposażony zostanie w dedykowane dla tej wersji, 17-calowe felgi wykonane ze stopów metalów lekkich.

Jeżeli chodzi o jednostki napędowe to tutaj potencjalni kierowcy otrzymają do wyboru cztery propozycje – jedną benzynową oraz trzy wysokoprężne. Pod jedynym silnikowym benzynowym ukrywa się opcja o pojemności 1,8 litra o oznaczeniu TSI, która będzie w stanie generować 180 KM mocy. Natomiast dla osób preferujących silniki wysokoprężne przygotowano trzy opcje – 1,6 TDI, generujący 110 KM mocy lub 2,0 TDI w dwóch wariantach mocy – 150 KM lub 184 KM. Najmocniejszy diesel oraz silnik benzynowy oferowany będzie w standardzie wraz z automatyczną skrzynią biegów DSG.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących wersji wyposażeniowych oraz cennika auta – część tych danych możemy poznać już 2-go października, w dniu rozpoczęcia Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.