2 miliony Golfa kombi

Niemiecki koncern z Wolfsburga ma kolejne powody do zadowolenia. Jedną z głównych fabryk firmy w Zwickau opuścił właśnie 2-milionowy egzemplarz Golfa w odmianie Variant.

variantVolkswagen Golf kombi, oznaczony przez niemiecki koncern jako Variant jest najczęściej kupowaną odmianą Golfa, tuż po standardowej wersji – hatchback. Seryjna produkcja tych samochodów rozpoczęła się w 1993 roku, początkowo w fabrykach w Wolfsburgu i Osnabrucku, a następnie montaż tych aut przeniesiono do Bratysławy. Od 2007 roku auto produkowane jest również poza granicami Europy – w miejscowości Puebla, w Meksyku, gdzie do tej pory wytworzono około 700 tys. sztuk Golfa w odmianie Variant. Od 2013 roku model ten jest wytwarzany jedynie w fabryce w Zwickau, jednak wg doniesień niemieckiego koncernu produkcja Golfa Variant ma wrócić do Meksyku już od przyszłego roku.

Thomas Ulbrich z zarządu Volkswagena nie kryje zadowolenia z powodu wyprodukowania 2 milionów Volkswagena Golfa w odmianie Variant. W informacji prasowej niemieckiego koncernu wypowiada się on, iż wierność klientów stanowi największą satysfakcję dla wszystkich osób pracujących przy produkcji Volkswagena Golfa Variant, a jubileusz powiązany z produkcją 2-milionowego egzemplarza marki stanowi kolejny kamień milowy w historii koncernu.

2-milionowy Volkswagen Golf Variant jest biały i posiada silnik 1,4 TSI generujący moc 150 KM. Dodatkowo posiada on pakiet R-Line Exterieur.