Ósma generacja Golfa dopiero za 5 lat

Według brytyjskich mediów, najnowsza – siódma generacja Volkswagena Golfa ma być obecna na rynku jeszcze przez kolejne 5 lat. Nie zmienia to jednak faktu, że według nieoficjalnych informacji niemiecki koncern prowadzi już zaawansowane działania nad najnowszą, ósmą generacją jednego ze swoich flagowych modeli.

volkswagen-xl1Do informacji o pracach nad Volkswagenem Golfem VIII dotarli dziennikarze jednego z najstarszych, motoryzacyjnych magazynów w Wielkiej Brytanii – Autocar. Wynika z nich, iż najnowszy Golf ma być inspirowany na Volkswagenie XL1, który jest najbardziej aerodynamicznym modelem w ofercie niemieckiego koncernu. Nie oznacza to jednak, że auto będzie cechowało się całkowicie zmienionym wyglądem, a wręcz przeciwnie – z modelu XL1 ma zostać zaczerpnięte wyłącznie kilka cech wspólnych, a sam najnowszy model Volkswagena Golfa będzie w dużym stopniu nawiązywał do swojego poprzednika.

Volkswagen Golf VIII prawdopodobnie zostanie stworzony na platformie MQB, a dzięki zastosowaniu ultralekkich materiałów jego masa całkowita nie będzie przekraczała 1100 kg. Serce samochodu będą stanowić całkiem nowe silniki, które wykorzystywać będą elektryczne turbiny, które już obecnie testowane są w nowych modelach Audi.