Volkswagen Golf Sportsvan z 5 gwiazdkami

Volkswagen Golf Sportsvan otrzymał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Przyglądając się poszczególnym kategoriom możemy stwierdzić, że jest to doskonały wynik.


Niemieccy konstruktorzy, w tym przede wszystkim właśnie Volkswagen przyzwyczaili nas do niezwykle wysokich standardów w zakresie bezpieczeństwa. Współcześnie oferowane auta muszą być maksymalnie dopracowane, gdyż właśnie bezpieczeństwo jest jednym z kluczowych, o ile nie kluczowym kryterium zakupu współczesnych kierowców.

 
Z roku na rok otrzymujemy możliwość zakupu coraz bezpieczniejszych, nowych aut. Teraz do grona samochodów, które testy Euro NCAP zdały na pięć gwiazdek dołączył najnowszy minivan ze stajni Volkswagena – Golf Sportsvan. Jak samochód ten wypadł jeżeli chodzi o poszczególne kryteria? Jak się okazuje, samochód zdobył naprawdę bardzo dobre wyniki, prezentujemy je poniżej:

  • Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów – 87%
  • Bezpieczeństwo przewożonych dzieci – 85%
  • Bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem – 62%
  • Systemy wspomagające bezpieczeństwo – 73%

Dwie pierwsze kategorie są kluczowe z perspektywy kierowcy, a wyniki z rzędu co najmniej 85% osiąga czołówka poszczególnych segmentów. Poniżej prezentujemy wideo z testu zderzeniowego Euro NCAP Volkswagena Golfa Sportsvana.