VW Golf GTI Clubsport S rekordzistą Nurburgringa!

Volkswagen Golf GTI Clubsport S uzyskał niesamowity czas 7:49:21 na legendarnym torze Nurburgring! Wynik ten, czyli samochód najszybszym, przednionapędowym autem w historii toru.

Najbardziej podrasowana odmiana Golfa, oznaczona jako GTI Clubsport S pobiła dotychczasowy rekord Hondy Civic type R o ponad sekundę. Przypomnijmy, że Volkswagen Golf GTI Clubsport S został stworzony z okazji 40. rocznicy rozpoczęcia produkcji modelu Golf. Samochód jest dostępny w sprzedaży dla klientów indywidualnych, w limitowanej i ograniczonej do 400 sztuk ilości egzemplarzy.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S posiada pod maską dwulitrowy silnik o oznaczeniu TSI, który jest w stanie generować aż 310 KM mocy. W porównaniu ze standardową wersją Clubsport (bez literki S), samochód został odchudzony o 30 kg, dzięki pozbyciu się tylnej kanapy, zamianie akumulatora na lżejszy, a zarazem pojemniejszy oraz poprzez lżejszą ramę pomocniczą silnika, która została w pełni wykonana z aluminium. Dodatkowo, auto zostało wyposażone w manualną przekładnię, która jest o 20 kg lżejsza od dwusprzęgłowej, automatycznej skrzyni biegów o oznaczeniu DSG.

Poniżej umieszczamy link do rekordowego przejazdu: