Nowy Volkswagen Golf dostępny w Polsce – znamy ceny

Jeden z najpopularniejszych kompaktowych samochodów na świecie – nowy Volkswagen Golf, trafia właśnie do polskich salonów. Ceny samochodu rozpoczynają się już od 66 900 PLN.

Jak już wspominaliśmy, cennik Volkswagena Golfa w Polsce rozpoczynają się od kwoty 66 900 PLN. W tym wariancie, najnowszy kompakt niemieckiego koncernu otrzyma co prawda, niezbyt wielki, lecz w miarę dynamiczny i oszczędny silnik o pojemności jednego litra, ale podstawowe wyposażenie jest o wiele atrakcyjniejsze. Tu kierowcy będą mogli liczyć na m.in. siedem poduszek powietrznych, asystenta zjazdu i podjazdu, klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby, a także atrakcyjny system multimedialny Composition Color, którym zarządzać będzie można z poziomu sporego, 6,5” wyświetlacza dotykowego, dostępnego na konsoli centralnej auta. Pakiet podstawowy, nazwany przed Volkswagena jako Trendline dostępny jest wyłącznie z jednolitrowym, benzynowym silnikiem w dwóch wariantach mocy – 85 KM oraz 110 KM, w których moc przenoszona jest za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów. Z silników wysokoprężnych dostępnych w podstawowym pakiecie, kierowcy nie mają wyboru – muszą zdecydować się na jeden, dostępny silnik o pojemności 1,6 litra i oznaczeniu TDI, generujący 90 KM mocy.

Najbogatsza wersja wyposażeniowa Golfa, nazwana przez niemiecki koncern „Highline” gwarantuje wszelkie możliwości dostępne w nieco uboższych odmianach, a także dedykowane rozwiązania. Tylko w tej wersji otrzymać można silnik 1.5 TSI Evo, a także diesle 1.6 TDI (115 KM), w których moc przenoszona jest za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów (napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła, tzw. 4MOTION).

Dla miłośników sportowych wrażeń, koncern Volkswagena przygotował specjalną odmianę Golfa o nazwie GTI Performance. W takiej odmianie, auto otrzymuje silnik generujący 245 KM mocy. Wraz z mocą wzrasta także cena auta, która dla tego wariantu wynosi 126 290 PLN. Nadal mało mocy? W takim wypadku warto rzucić okiem na najmocniejszą wersję Golfa o oznaczeniu R, który ma potężny silnik generujący aż 310 KM mocy. W tej odmianie napęd przenoszony będzie na wszystkie cztery koła (4MOTION), a ceny wspomnianego Golfa R startują od 165 990 PLN.

Co sądzicie o najnowszej odmianie i poszczególnych wariantach Volkswagena Golfa?