Volkswagen Golf 7 samochodem roku 2013

7 nweVolkswagen Golf 7 zdobył kolejny tytuł, jaki tym razem? Nowy kompakt niemieckiej marki wygrał plebiscyt na najlepszy samochód roku 2013 „World Car of the Year”.
Prestiżowy plebiscyt tytułowany mianem Samochodu Roku Volkswagen Golf, Golf 7 zgarnął nieprzypadkowo. Łącznie siódma generacja zdobyła niemal dwa razy więcej głosów, całkowicie pozostawiając konkurencję w tyle! Pięćdziesięciu ośmiu dziennikarzy z rejonu całego kontynentu europejskiego wybierało spośród dokładnie trzydziestu dwóch modeli, których ogólna dystrybucja w skali roku przewyższała poziom 5000 egzemplarzy, z kolei sam pojazd danego wariantu był proponowany w salonach rozsianych na minimum pięciu rynkach motoryzacyjnych Europy.
Zwycięzca został ogłoszony, tak jak ma to miejsce co roku, równo w dzień przez wyjątkowym wydarzeniem, to jest międzynarodowymi targami genewskimi. W ścisłym finale znalazło się osiem wozów, które okazały się zdaniem oddających głos najlepsze i najbardziej zaskakujące – czy to technologią, czy stroną wizualną. W tegorocznym przedsięwzięciu pionierską ósemkę tworzyły Ford B-Max, Hyundai i30, Mercedes Klasy A, Peugeot 208, Renault Clio, Toyota GT86/Subaru BRZ, Volvo V40 oraz Volkswagen Golf. Szczególnie łaskawi jurorzy okazali się co do Toyoty GT86/Subaru BRZ, której przyznano 202 punkty. Mimo całkiem ładnego wyniku, nie pobiła ona jednak niemieckiego Golfa. Na trzecim miejscu znalazło się Volvo V40 (189 punktów), na czwartym Ford B-MAX (148 punktów), piąty w hierarchii był natomiast Mercedes Klasy A, zyskujący 138 punktów, szósty Renault Clio ze 128 punktami, siódmy Peugeot 208 (120 punktów), a szczęśliwą ósemkę plebiscytu zamknął Hyundai i30, otrzymując 111 punktów. Dla giganta motoryzacyjnego z Niemiec to jednak nie pierwsze tego rodzaju wyróżnienie. Warto wspomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce w roku 1992, kiedy to trzecia generacja Volkswagena Golfa zyskała główną nagrodę dziennikarzy.